,,Skarpety i papiloty” reż. Magdalena Młynarczyk

Słuchowisko-komiks  Magdaleny Młynarczyk ( studentka II roku kierunku reżyseria, specjalność reżyseria teatru lalek)  miał premierę  internetową ( z uwagi na pandemię) 26.06.2020 r.
Scenariusz, reżyseria, komiks: Magdalena Młynarczyk
Występują: Mamalis – Alicja Helfojer Tatalis – Jakub Ignasiak Natalis – Nikola Czerniecka Bobolis – Bartosz Krawczyk Muzyka, montaż tekstów: Kamil Bednorz, Berenika Wojnar

„Skarpety i papiloty” – słuchowisko – komiks zrealizowany na podstawie dramatu Julii Holewińskiej,  to historia pewnej lisiej rodziny w której… nie wszystko układa się „super lisio”.
Mimo, iż rodzina bardzo się kocha, każdy z domowników skupiony jest tylko na sobie i swoich potrzebach, nie zwracając uwagi na Mamęlisa, która KAŻDEGO DNIA biega po domu i: przygotowuje tony kanapek! pierze góry skarpet!! sprząta!!! prasuje!!!! gotuje!!!!! uspokaja kłócące się dzieci!!!! i… Pewnego dnia nie wytrzymuje!
Tupie swoją lisią kitą oznajmiając: „Postanowiłam wrócić do pracy!” Jej decyzja to prawdziwa rewolucja w lisiej rodzinie, która – dosłownie – wywraca wszystko do góry nogami! Jak poradzą sobie dzieci w domu w którym omlet pierwszy raz w życiu przygotowuje tata? Czy Tatalis zdoła zająć się domem? Co zastanie Mamalis po powrocie z pracy? Zapraszamy do słuchania i oglądania! * Słuchowisko – komiks „Skarpety i papiloty” powstał w całkowicie domowych, „izolacyjnych” warunkach, w trakcie prób odbywających się przez messengera; składany z „dyktafonowych” nagrań przesyłanych przez aktorów. Realizacja studentów: Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Dziesiątki prób. Setki ścieżek audio. Tysiące zakłóceń. I milion radości, że się udało!!!