Na zdjęciu 6 studentów grających w spektaklu

,,Gdy przyjdzie sen.Tragedia miłosna” reż Paweł Wolak, Katarzyna Dworak (PiK)

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego

Reżyseria, tekst, ruch sceniczny: Paweł Wolak, Katarzyna Dworak (PiK)
Scenografia, kostiumy, opracowanie graficzne: Aleksandra Zaleska | ASP
Opieka scenograficzna: prof.dr.hab.Elżbieta Wernio
Muzyka: Michał Szarowicz | AM
Opieka kompozytorska: dr hab. Sebastian Ładyżyński
Reżyseria świateł: Łukasz Wojtas
Asystentka reżysera: Magdalena Taranta

Autor zdjęć: Dominik Smaruj

Występują : Ewa Dobrucka, Mateusz Dymidziuk (student III roku), Ola Gurdziel, Jan Kowalewski, Andrzej Skowron, Dominik Smaruj, Magdalena Taranta, Magdalena Tarnawska

Paweł Wolak i Katarzyna Dworak – czyli duet PiK. Jako aktorzy od początku swojej kariery (1997) związani z teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Każde z nich ma na swoim koncie ponad sto ról. W 2008 roku, wykorzystując swoje doświadczenie aktorskie, napisali i wystawili w macierzystym teatrze pierwszą sztukę SAMI, którą wygrali Festiwal Komedii TALIA, zdobywając większość nagród. Kolejne spektakle i teksty duetu Wolak – Dworak także doczekały się wielu nagród i wyróżnień na ogólnopolskich festiwalach i konkursach dramaturgicznych. DROGA ŚLISKA OD TRAW, GDY PRZYJDZIE SEN, WIERNA WATAHA to sztuki, które najmocniej wpisują się w charakter i specyficzny język, którym posługuje się PiK. Wnikanie w małe zamknięte społeczności, tropienie ciemnych stron natury ludzkiej, zawieszenie pomiędzy snem i rzeczywistością, to ich główny znak rozpoznawczy.

Gdy przyjdzie sen – tragedia miłosna jest drugą częścią tryptyku wiejskiego, w skład którego wchodzą DROGA ŚLISKA OD TRAW oraz CZASAMI KSIĘŻYC ŚWIECI OD  SPODU. To opowieść o szukaniu miłości, rozpaczy, uciekaniu od tego, co bliskie i pogoni za tym, co nieosiągalne. Wieś Borówka – po jednej stronie góra, po drugiej góra, jak w kotle ta wieś schowana… w kotle, w którym wrze i kipi od emocji i namiętności.

Spektakl bierze udział w 27. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.