scena zbiorowa, czworo aktorów stoi, przed nimi na sznurkujak bielizna wiszą zdjęcia

„Dlaczego dziecko gotuje się w mamałydze?”w reż. Marty Wiśniewskiej na 10. Forum Młodej Reżyserii

W ramach 10. Forum Młodej Reżyserii, które odbędzie się w formule online 13-17 maja 2021 r., w nurcie konkursowym, zobaczymy prace studentek V roku kierunku reżyseria, specjalność reżyseria teatru lalek AST Filia we Wrocławiu:
„Miejskie Ziółka”  reż. Natasza Sołtanowicz
„Dlaczego dziecko gotuje się w mamałydze?”  reż. Marta Wiśniewska
„nie-walentynki”  reż. Ada Tabisz

Spektakl „Dlaczego dziecko gotuje się w mamałydze? powstał w ramach Programu Integracyjnego Uczelni Artystycznych Wrocławia w ubiegłym roku.

Adaptacja, scenografia, reżyseria: Marta Wiśniewska
Muzyka: Magdalena Gorwa (Akademia Muzyczna)
Występuję: Patrycja Bukowczan, Antonina Federowicz, Magdalena Skiba, Maciej Łabaz

Nad realizacją spektaklu czuwali pedagodzy uczelni partnerskich: mgr Jerzy Jan Połoński (AST) oraz  dr Sebastian Ładyżyński (Akademia Muzyczna).

„Dlaczego dziecko gotuje się w mamałydze?” to historia rodziny cyrkowej, uciekającej z Rumunii przed reżimem komunistycznym, opowiedziana przez najmłodszą córkę. Ucieczka determinuje ich sytuację, odciska piętno na życiu codziennym. Każdy z nich próbuje radzić sobie i w rodzinie tak, jak potrafi najlepiej. Jaki dom rodzice stwarzają dla swoich dzieci? Dlaczego córka codziennie drży o życie mamy? Dlaczego Bóg pozwala, żeby dziecko gotowało się w mamałydze? Jak wygląda szczęście i co dzieje się, kiedy wyobrażamy je sobie inaczej? Towarzysząc głównej bohaterce w odtwarzaniu jej wspomnień, widzowie razem z nią i jej rodziną, odszukują odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Konkursowy pokaz 13.05.2021, godz.18.30.

www.facebook.com/Forum-Młodej-Reżyserii-152880018143642/

Projekt współfinansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Fot. Maciej Dziaczko